Udało się! Wreszcie możemy podzielić się informacją, że planowana rozbudowa foczego szpitalika, którą wsparło tak wiele osób, zakończyła się sukcesem a 34 naszych foczych pacjentów w tym sezonie rehabilitacyjnym mogło być leczonych w komfortowych warunkach.

Dzięki środkom zebranym w czasie świątecznej i noworocznej zbiórki mogliśmy osłonić naszych małych pacjentów przebywających w zewnętrznych izolatkach trwałym zadaszeniem oraz zaaranżować dodatkowe izolatki tak, żeby być przygotowanym na przyjęcie każdej foki potrzebującej naszej pomocy. Teraz focze maluchy, które trafiają do nas na leczenie i rehabilitację, mogą liczyć na więcej miejsca i bardziej komfortowe warunki, w których wracają pod naszym troskliwym okiem do zdrowia.
Nie byłoby to możliwe bez Waszego wielkiego serca, które okazaliście, przekazując darowizny na rzecz szpitalika. DZIĘKUJEMY!
Dziś pod koniec sezonu rehabilitacyjnego, przy nieocenionej pomocy wolontariuszy, pomogliśmy już 34 małym pacjentom. Małe foki trafiają do naszego szpitalika przez kilka miesięcy. W okresie marzec – maj są to głównie foki szare i niezwykle rzadko także foki obrączkowane. W czerwcu, kiedy na świat przychodzą foki pospolite, trafiają do nas również szczenięta tego gatunku. Po pobycie w naszym ośrodku wrócą na wolność, gdzie rozpoczną samodzielne życie. Jeżeli chcecie pomóc nam ratować małe foki, możecie to zrobić przekazując darowiznę na www.bit.ly/pomocfokom lub na www.bit.ly/ratujfoki