Zrób fokom prezent na Święta i Nowy Rok! Przekaż już teraz darowiznę na rzecz ośrodka rehabilitacji fok w Stacji Morskiej im. Prof.  Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu. Pomóż nam przygotować się do kolejnego sezonu rehabilitacji małych fok, który zacznie się już w marcu.Twoje wsparcie pomoże zapewnić małym fokom pożywienie, lekarstwa, sfinansować niezbędne zabiegi weterynaryjne i sprzęt.  Koszt utrzymania i leczenia jednej  foki wynosi średnio 2500 zł miesięcznie, a niektóre przed powrotem do morza muszą spędzić u nas nawet kilka miesięcy.  Każdego roku trafia do nas kilkadziesiąt małych pacjentów – w ostatnich latach minimum 40. Jeśli uda nam się dzięki Waszej pomocy zabezpieczyć finansowo możliwość uratowania 20 pacjentów, to będzie to ogromna pomoc. Aby to zrealizować potrzebujemy wsparcia w wysokości 50 000 zł.

Dzięki Twojej darowiźnie będziemy mogli pomóc wszystkim potrzebującym foczym dzieciom, którym ich matki już pomóc nie mogą. Będziemy gotowi na przyjęcie pierwszych pacjentów już na początku marca, kiedy w Bałtyku, głównie w jego północnych rejonach,  rozpoczyna się czas narodzin fok szarych, a osierocone maluchy morze wyrzuca na nasze plaże.

Jesteśmy jedynym ośrodkiem rehabilitacji fok w Polsce. Od marca do  maja przyjmujemy małe foki szare , które wymagają pomocy i leczenia. W tym czasie  trafiają do nas również rzadkie w tej części Bałtyku foki obrączkowane. Sezon letni to z kolei czas narodzin fok pospolitych, którym też mamy szansę pomagać. Na szczęście większość naszych pacjentów udaje się uratować, przygotować do samodzielnego życia i uwolnić z powrotem do Bałtyku.

Dzięki Fundacji Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego, która pomaga nam w naszych działaniach, możemy prowadzić zbiórkę funduszy na Ratujemyzwierzaki.pl. W ubiegłym roku zebraliśmy w ten sposób środki na rozbudowę foczego szpitalika.

 

Tags: