„The Seal Team“ – projekt społeczny objęty honorowym patronatem naszej Stacji Morskiej, jest prowadzony przez piątkę uczennic 3 klasy tyskiego liceum ogólnokształcącego. Biorą one udział w ogólnopolskiej Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. Za swój cel wyznaczyły pomoc bałtyckim fokom. Prowadzą działalność edukacyjną w mediach społecznościowych oraz śląskich szkołach podstawowych.

Oprócz tego, drużyna zobowiązała się do pomocy w zbiórce pieniędzy na rozbudowę naszego szpitala dla foczych szczeniąt. Do tej pory udało im się zebrać prawie 4 tysiące złotych. Aby to uczynić, dziewczyny zorganizowały m.in. kiermasz charytatywny w swojej szkole oraz stworzyły własny profil na Allegro Lokalnie, gdzie sprzedają zaprojektowane przez siebie torby, koszulki i zakładki.

Bardzo dziękujemy za tę inicjatywę, i zachęcamy do zakładania skarbonek i wsparcia tegorocznej zbiórki na rozbudowę foczego szpitalika.

Tags: ,